Detoxikace Yoni - Vagíny

Možná tento pojem slyšíte poprvé. Detoxikace Yoni není v naší kultuře obvyklá, nicméně pojďme se na toto téma podívat blíž. Pojďme společně rozkvést a očistit místo, kde ženská energie často stojí a neproudí.

Yoni je složena z několika částí stejně jako květ lotosu. Má vnitřní skladbu, která sestává z vaječníků, vejcovodů, dělohy, pochvy a vnější skladbu, kam patří velké a malé stydké pysky, poštěváček a poševní předsíň. Yoni je energeticky propojená s vašimi prsy a srdeční čakrou. Vlastně tvoří takový malý a velký okruh, který se pořád hýbe a přenáší mezi sebou spoustu informací.

Proč se mi líbí právě označení Yoni pro pohlavní orgán ženy? Pohlavní orgán ženy má mnoho částí a právě slovo Yoni je pro mě komplexní a ještě ke všemu krásně zní. Yoni je místem, kde má žena ukrytou svou největší sílu, se kterou může vědomě nakládat a zároveň je v tomto místě nejvíce zranitelná. Yoni je místem, kde má žena uloženou svou pradávnou spirituální sílu, která ji spojuje s lůnem samotné Kosmické Matky. V Yoni proudí voda, která je blahodárná a životadárná.

V opečované Yoni se rodí kreativita a neomezená tvořivá síla. Yoni má schopnost pohlcování – tzn. přijímání. Dokáže pohlcovat i to špatné a často z celého těla stahuje negativní energii právě do našeho lůna, do dělohy.

Yoni má aktivní paměť, to znamená, že se žena rodí se stejně probuzenou Yoni, s jakou v předchozím životě umírala.

Yoni je místem, kde má žena sídlo své „centrální energie“, ze kterého čerpá.  Se stavem centrální energie koresponduje, jak se žena cítí, jaká energie v ní převládá, jak je schopná přijímat či dávat.

O dělohu a její náležité části nás nikdo nenaučil pečovat. Nikdo nám nepředal zodpovědnost za to, v jakém stavu bude naše Yoni, v takovém stavu bude pak i náš život. V tomto tkví hluboká moudrost. Možná zde leží odpověď i na to, proč ženy nejčastěji trpí různými onemocněními právě v této oblasti, ať už se jedná o běžné kvasinky, nebo nějaké složitější patologie.  

Pokud se začnete věnovat své děloze, starat se o ni, čistit ji a dávat jí celkovou pozornost, život v ženském těle se výrazně zlepší.  Vše vychází z praxe a prakticky tento článek slouží jen k napojení na toto téma. To, jak dál se budete o sebe samu a svou dělohu starat, záleží pouze na vás.

Detoxikaci Yoni rozděluji následovně :

Fyzická úroveň detoxikace Yoni :

Co pro svou dělohu a její části můžeme udělat a jak se o tuto část starat po tělesné stránce?

Ráda bych připomněla, že k detoxikaci patří v první řadě vysazení hormonální antikoncepce, pokud ji užíváte. Hormonální antikoncepci velmi ráda přirovnávám k antidepresivům. Zablokují váš hormonální systém a vy jste ve stavu, který bych přirovnala k ledovci. Necítíte spoustu důležitých impulsů. Možná cítíte marnost a nechuť k jakémukoli tvoření.

Mezi další znaky stagnující Yoni patří nepravidelná menstruace, bolestivá menstruace, silné menstruační krvácení, nebo naopak slabé menstruační krvácení, vetší kusy sražené menstruační krve či jiné obtíže.

  • Pracujte s pánevním dnem -> Zdravé pánevní dno je důležité pro správné držení všech jeho částí, které přímo souvisí s důležitostí a držením celého těla. Pro aktivaci pánevního dna doporučuji zařadit Kagelovy cviky s Yoni Egg.
  • Cvičte -> Zařaďte do vaší každodennosti nějaké cvičení. Vždy cvičte jen s vlastním tělem, bez přidané zátěže. Doporučuji zařadit do pravidelného cvičení dynamizaci pánve a bouchání pánví, které vede k setřesení negativních energií a k opětovnému nabití vaší pánve (popisuje např. M. Piontek ve své knize Tajemství ženské sexuality)
  • Tančete -> Tanec žena k životu potřebuje stejně, jako květina potřebuje vodu. Doporučuji tančit intuitivně a zaměřit se při tanci právě na oblast pánve a její volnosti.
  • Očista pomocí bylin -> Například pravidelným používáním vaginálních napářek, detoxikačních perel anebo Yoni tyčinek.
  • Dýchejte -> Vědomé dýchání je velmi důležité. V různých východních tradicích byla dechová cvičení považována za nedílnou součást harmonizace ducha a těla. Můžete svému dechu věnovat pozornost třeba při cvičení nebo meditaci.
  • Podpořte své zdraví vyváženou stravou – co se týká stravy, nejde jednoznačně doporučit konkrétní styl stravy. Řiďte se tedy svými pocity, změnou ročního období, díky kterému můžete měnit aktuálně i svojí stravu. Dokonce si myslím, že je dobré vnímat i jednotlivé fáze měsíčního cyklu a dát prostor svým potřebám. Všechny dobře víme, že těsně před menstruací nám svědčí čokoláda. Je skvělé si dopřát tu kvalitnější. Po menstruaci vnímáme potřebu odlehčení a tak si můžeme dovolit přijímat z větší části třeba stravu syrovou. Vnímejte své pocity a potřeby ohledně stravy a naplňte je.

 

Psychická a emoční úroveň detoxikace Yoni :

Vaše Yoni je jako houba. Přijímá a nasává spoustu emocí, které do sebe ukládá. Negativní emoce působí jako toxiny. Zanáší vaši intimní oblast a díky tomu nedokážete prožívat potěšení. Pokud s Yoni nepracujeme a pravidelně jí neočišťujeme, je přetížená. Nemáte chuť a potřebu se milovat.

  • Meditujte -> zařaďte do vaše života pravidelné meditace. Meditace pomáhají od všech negativních nánosů, které v sobě máte uložené. Uvolňují a působí harmonizačně. Velmi doporučuji meditaci s Yoni vajíčkem, o které si řekneme v dalším článku. Meditace je velmi prostý způsob, jak se uvést do stavu pohody. Stačí si najít klidné místo a soustředit se na svůj plynulý nádech a výdech. Stačí 15 minut denně.
  • Radujte se -> radujte se z maličkostí, které považujete ve vašem životě důležité.
  • Plakejte -> dovolte si plakat. Pláč působí velmi očistně a pomáhá vám propustit z vašeho fyzického těla právě nahromaděné negativní emoce.

Když se zaměříte na svou Yoni a začnete s ní vědomě pracovat, postupně budete svou sexualitu prožívat daleko hlouběji a intenzivněji. Vaše schopnost prožívání orgasmu se stane samozřejmostí. Opět začnete cítit chvění, které pramení z aktivní a spokojené dělohy. Budete opět vnímat svou vlastní přitažlivost a radost vlastního prožívání na fyzické úrovni.

 

Monika Nováková

Více

Konečník: 13. komnata ženy

Konečník: 13. komnata ženy

Sebedůvěra a mužský princip

Sebedůvěra a mužský princip

Zkušenost zákaznice s Detoxikačními Yoni Perlami I´m Woman

Zkušenost zákaznice s Detoxikačními Yoni Perlami I´m Woman

Komentáře

Buď první kdo přidá komentář.