Přejít do hlavní nabídky

Sebepotěšení jako forma sebelásky

Sebepotěšení jako forma sebelásky

Sebeláska je v poslední době velmi skloňované slovo. Ale co doopravdy znamená ? Jak se doopravdy prožívá ?

 

Myslím, že to není jenom o tom dopřát si hezké věci, a příjemné služby jako je třeba manikúra nebo kadeřník. Ano samozřejmě to k tomu také patří, ale když půjdeme hlouběji, sebeláska je to, jak spolu každý den mluvíme, jak o sobě smýšlíme, jestli si umíme nastavit zdravé hranice a také o hloubce jednotlivých prožitků. Umíme si užít svoji vlastní sexualitu? Umíme si dovolit prožít orgasmus?

 

Když píšu pojem sebepotěšení, nemyslím tím pouze hru se svými intimními partiemi. Sebepotěšením myslím cokoliv, co tvoří více milující vztah sám se sebou skrze dotek, láskyplnou myšlenku, láskyplné slovo nebo záměr směrem k sobě.

 

 

 

Když se na to podíváme ze zdravé perspektivy, masturbace může být prožitá jako akt čisté lásky. Pokud přidáme záměr.

Orgasmus je skvělý pro naše zdraví. Bylo dokázáno, že snižuje depresi, stres, reguluje imunitní systém, zvyšuje plodnost a snižuje krevní tlak. Zároveň stahy v děloze nebo v pánevním dnu, tuto oblast čistí od nahromaděných emocí či pocitů, které na sebe  jako ženy přes den nevědomky nasáváme.  Orgasmus je skvělý způsob jak tuto oblast pročistit a uvolnit. 

Sebepotěšením uvnitř těla tvoříme energii, která se stává pohonem, když se naučíme jak s touto energií pracovat.

 

Najděte si na sebe každý den trochu času a věnujte ho pouze sami sobě. Čas na kultivaci svojí vlastní sexuální energie, která je léčivá, láskyplná a bezpečná. Dejte si záměr, zhluboka dýchejte a rozvádějte energii do celého těla, aby se buňky v celém těle mohly dotknout této léčivé energie. Uvolníte tím  zablokovanou energii a budete se cítit nabitě a svěže. Užívejte si to. Dovolte si prožít láskyplné potěšení. Dopřejme sami sobě více láskyplných doteků. Udělejme si na sebe čas a prostor. Mějme se rády takové jaké jsme, buďme na sebe hodné a dovolte si prožít hloubku sami se sebou.

 

Zdroj úvodního obrázku: www.tinamariaelena.com

Komentáře

Buď první kdo přidá komentář.