Přejít do hlavní nabídky

Osho - Milování, orgasmus a prožitek

Osho - Milování, orgasmus a prožitek

99 % lidí zná sex jen jako úlevu. Neznají jeho orgasmickou kvalitu. Dokonce i když si myslí, že mají orgasmus, není to orgasmus. Je to jen genitální úleva. Orgasmus nemá nic společného s genitáliemi jako takovými. Genitálie se ho účastní, ale orgasmus je totální, a to od hlavy k patě, je všude ve vás.

 Ejakulace není orgasmus. Je to velmi lokální uvolnění, sexuální úleva.

 Takové uvolnění je negativní fenomén. Prostě ztratíte energii a orgasmus je úplně jiná věc.

 Co je to orgasmus?

 Orgasmus je stav, kdy přestanete cítit tělo jako hmotu; vibrujete jako energie, elektřina.

Vibrujete hluboce od úplných základů, že úplně zapomenete, že je to materiální věc. Orgasmus se stane elektrickým fenoménem. Fyzikové dnes říkají, že hmota neexistuje, že veškerá hmota se jen jeví. Co existuje v hloubce,  je elektřina, ne hmota. Při orgasmu se dostáváte do této nejhlubší vrstvy vašeho těla, kde hmota přestává existovat, kde jsou jen vlny energie. Stanete se tančící energií, budete vibrovat. Všechny hranice pro vás přestanou existovat, když budete pulsovat a přestanete být hmotnými. A váš milovaný bude také pulsovat. To je smyslem sexuálního orgasmu, že se vaše zamrzlá energie rozpustí, splyne s vesmírem, se stromy a hvězdami, se ženou a mužem, se skalami. Na malou chvíli, samozřejmě. Ale v této chvíli máte vědomí, které je nábožné, které je svaté, protože pochází z celku. Sexuální orgasmus potřebuje čas, čím víc, tím líp, protože pak přejde hlouběji do vašeho bytí, do vaší mysli, do vaší duše. Pak se rozšíří od hlavy až k patě. Každé vlákno vašeho těla jím bude rozechvěno. Celé vaše tělo se stane orchestrem a přejde do crescenda. Ale jestliže budete spěchat, orgasmus se stane jen ejakulací, a to už není orgasmus. Je jen lokální a téměř beze smyslu. Ve skutečnosti se po něm budete cítit unavení, frustrování a v depresi, protože energie je promarněna a nedala vám osvěžení, takže to nemělo smysl.

 Zůstanete tím, kým jste byli. Samozřejmě trochu víc unavení a s méně energie, ale jinak stejní. Nebyl to čistící proces, neproběhl vámi z jednoho konce na druhý. Milióny žen žijí a umírají bez poznání, že mají schopnost zažít orgasmus. A bez poznání, že můžete zažít velkou orgasmickou explozi, nebudete schopni porozumět spiritualitě; bude to pro vás téměř nemožné. Když žena nemůže mít orgasmus, nemůže ho mít ve skutečnosti ani muž, protože orgasmus je setkání dvou lidí.

 Mohou ho mít jen dva, když se rozpustí jeden do druhého. Není to tak, že ho jeden může mít a druhý ne, to je nemožné. Uvolnění je možné, ejakulace je možná, úleva je možná, ale orgasmus ne. Orgasmus není úleva, orgasmus je oslava. A orgasmus je setkání tebe skrz toho druhého, s celkem. Orgasmus je vždy božský, ten druhý se stane dveřmi a ty vstoupíš do božství. Orgasmus je vždy duchovní, nikdy není sexuální. Ti, kdo si myslí, že orgasmus je věc sexuální, vůbec nic nepochopili. Nevědí nic o orgasmické zkušenosti. Orgasmus je vždy samadhi, extáze. Ale lidé to neví, protože se setkávají z potřeby, ne z přetékajících energií.

 

Z knihy Osho - Od sexu k nadvědomí

Komentáře

Buď první kdo přidá komentář.