Přejít do hlavní nabídky

Sekret z yoni - šťáva, která je přirozená!

Sekret z yoni - šťáva, která je přirozená!
Často vidím různé příspěvky, které jsou mířeny na sekret na kalhotkách (odborně výtok). Co je vlastně normální? A co už vlastně ne? Jak má vypadat?

Po pravdě mi slovo výtok úplně nesedí, tak budu v tomto příspěvku používat slovo sekret. Skoro až posvátný sekret, protože tak to je!

Sekret, který naše yoni uvolňuje, je naprosto normální. Tekutina, která z nás vychází, je ochranná a očistná. Ano, yoni má tendenci se přirozeně ochraňovat a sliznice uvnitř se přirozeně zvlhčuje.
Zároveň tato tekutina odnáší jakékoliv nečistoty. pH naší yoni je kyselejší a tím si udržuje správnou bakteriální rovnováhu.

Sekret je čirý, bělavý i nažloutlý a nemusí to znamenat žádnou infekci, ani nic podobného. Záleží, v jaké části svého cyklu se nacházíme. Sekret se z čiré změní na bělavou právě kvůli svému kyselejšímu složení. Když vylijete tekutinu z jogurtu na černou látku, také po uschnutí zbělá. Okolo menstruace můžeme mít i mírně nažloutlý sekret, který nemá žádný negativní charakter. Je to dané změnou hormonálních pochodů v těle ženy.

Yoni, která je bez sekretu, tak trpí suchostí a je potřeba přirozený proces zvlhčení podpořit. Můžeme se podpořit cvičením s vajíčkem, yoni hůlkou, nebo třeba sebepotěšováním. Potkávám se i s mladými ženami, které suchostí trpí a jejich yoni je, jakoby zašpuntovaná. Je potřeba se věnovat sebepéči a sebepotěšení, pak se přirozený proces zvlhčování nastartuje.

Sekret který nesvědí, nepálí, nezapáchá a není výrazně zbarvený, je prostě normální a není třeba ho nějak léčit.

Ovulační sekret - je čirý a absolutně tekutý. Někdy si připadáme, že jsme si skoro přičůraly kalhotky. Tak to není. 🙂 Je to je sekret, který je plodný!

Poovulační sekret - je bělavý a není nijak hojný. Zanechává na kalhotkách bílé skvrny, které jsou normální.

Předmenstruační sekret - může být hojnější, lehce hustější i nažloutlý. Je daný hormonální předmenstruační změnou. Yoni se chystá na každoměsíční očistu.

Yoni je jako jeskyně, ve které se přirozeně sráží vlhkost a stéká ven.

S láskou, Monika I’m Woman❤️ 

Komentáře

Buď první kdo přidá komentář.